Jdi na obsah Jdi na menu
 


wraithové

20. 9. 2008

Wraithové


Wraithové Wraithové jsou humanoidní bytosti s nadlidskými schopnostmi.

 • Jsou neuvěřitelně silní, v boji beze zbraně vždy vítězí.
 • Mají silnou schopnost regenerace. Díra po kulce se zacelí do několika minut, pokud jsou hladoví, a do několika sekund, pokud jsou po jídle.
 • Na rozdíl od lidí neumírají stářím.
 • Dorozumívají se telepatií s ohromným dosahem. S touto schopností pravděpodobně souvisí i jejich další dovednost - umí vyvolat halucinace (jakési duchy), kteří slouží k zastrašování a odpoutání pozornosti (střílíte všude kolem, jenom ne na Wraithskou šipku).
  Wraithové mají velmi zvláštní způsob obživy. "Jedí" životní energii. Již dlouhou dobu se živí životní energií humanoidů, těžko říct, jestli mohou konzumovat životní energii jiných tvorů, ale před příchodem lidí na jejich domovskou planetu něco jíst museli...

  Na dlani mají otvor (ve tvaru kosočtverce, bez komentáře ), který přikládají k hrudníku oběti. Ta rázem začne stárnout o desítky let... až z ní zbyde jenom kostra...

  Planety pod Wraithskou kontrolou (téměř všechny v Pegasově galaxii) jsou pravidelně sklízeny - nad planetou několikrát proletí šipka, která transportuje část obyvatel na mateřské lodě. Část lidí je snězena ihned, zbytek Wraithové zabalí do "kokonů" pro pozdější konzumaci.

  Wraithové se vyvinuli z malých brouků. Když Antikové šířili život na všechny planety v Pegasově galaxii, nevšimli si, že na jedné z osidlovaných planet žijí jakási malá klíšťata. Tato klíšťata se přisávají na krk oběti (humanoid... možná i to zvíře...) a vysávají z něj životní energii, obdobně jako dnešní Wraithové, ale daleko pomaleji. Časem se DNA těchto brouků a lidí natolik promísila, že z hmyzu vznikli humanoidi, velmi nebezpečný humanoidi, kterým se dokonce podařilo vyhubit Antiky, nejvyspělejší rasu, která kdy žila! Brouci si pravděpodobně kromě DNA brali i nějaké vědomosti, protože si nedokážu představit, jak by se dokázali vyvinout tak rychle, aby si toho Antici nevšimli... (i když pravda, Wraithové Antiky přemohli hlavně díky mnohonásobné početní převaze, ale na druhou stranu kdyby měli místo ručních stŕelných zbraní pazourky, přesila by jim moc nepomohla)

  Wraithové se v zásadě dělí na tři druhy:
 • Královna - ochraňuje spící (hibernující) Wraithy, pokud by byla zabita, všichni Wraithové by se vzbudili (a to se také stalo).
 • Vůdce - vede skupinku vojáků, nebo chodí sám. Nenosí masku. Tváří se důležitě.
 • Voják - Wraith s maskou, brněním a ruční zbraní. Vojáci chodí ve skupinkách (obvykle 3 a více). Je to Wraith na odstřel.

  Od porážky Antiků většina Wraithů hibernovala. Nejspíše proto, že v Pegasově galaxii není dost lidí na jejich obživu. Avšak Sheppard zabil jednu královnu, čímž vzbudil všechny Wraithy v galaxii (otázka: je královen více, když zabití jedné probudilo všechny Wraithy?). Ti teď sbírají síly, a mají jediný cíl: Zemi...

   

   

 •  

  Komentáře

  Přidat komentář

  Přehled komentářů

  rozumim

  (autor, 20. 10. 2009 16:59)

  ok,trochu to opravím aq já taky sleduju atlantidu s českejma titulkama:)

  Dodatek

  (Vailen, 15. 10. 2009 22:26)

  Zapomněl jsem na ještě jednu poznámku. Oni se můžou živit odkudkoli, jen z hrudníku je to nejbolestivější a nejrychlejší :)

  Pěkné

  (Vailen, 15. 10. 2009 22:24)

  Pěkné stránky... Musím pochválit! Jenom: tomu broukovi říkají Erutarský (nevím přesně jak se to píše, což je docela ironie, když sleduju anglickou atlantidu s českýma titulkama) a když Sheppard zabil královnu, vzbudil se jeden úl a z nějakého důvodu probuzení Wraithové vzbudili ostatní.

  super seriál

  (pekne, 25. 3. 2009 19:21)

  myslim že si je naprosto vystihl, maž dost dobry připomínky: kosočtverec, na odstřel, s pazourkem asi těžko