Jdi na obsah Jdi na menu
 


wraitská technologie

20. 9. 2008

Autodestrukce


Autodestrukce Pokud Wraith cítí, že se nedokáže ubránit přesile, raději se vyhodí do povětří, než by byl zajat, stiskem velkého tlačítka na hrudi. Zařízení na hrudi mají pouze wraithští vojáci - vůdci mají malé zařízení na předloktí.

Detektor Antiků


Detektor Antiků Zařízení aktivované antickým genem. Vysílá relativně slabý signál. Když Wraithové zjistí vysílání tohoto zařízení, vydají se ho najít, protože aktivní zařízení znamená (teoreticky) přítomnost Antika, jejich dávného nepřítele.

Granát


Granát Wraithský granát, vypadá jako ozdobené vajíčko. Stačí ho pouze rozložit (tzn. zlehka roztáhnout), pootočit, znovu složit a hodit po nepříteli.

Křižník


Křižník Velkého útoku na Atlantidu se zúčastnily tři wraithské mateřské (hnízdní) lodě. Každá byla obklopena třemi menšími plavidly - křižníky.
Křižníky disponují hyperpohonem a zbraňovými systémy, na rozdíl od hnízdních lodí však zřejmě nemají hangáry pro wraithské šipky. Na palubě je rozsáhlý prostor pro potravu, tedy pro lidi zajaté během „sklizně”.
Zajímavé je, kolik škody dokáže na lodi takových rozměrů napáchat jedna dobře mířená antická střela; Sheppardovi se podařilo poškodit celou spodní stranu trupu!

Ruční zbraň


Ruční zbraň Dlouhá tyč, vzadu s bodákem. Výstřely nezabíjí (narozdíl od bodáku), pouze omračují - z mrtvých lidí nelze vysát životní energii.

Sonda


Sonda Když Wraithové zachytí vysílání, pošlou na průzkum tuto sondu. Pokud sonda na planetě zjistí přítomnost potravy nebo nebezpečí, wraithové pošlou posily.

Stunner pistol


Stunner pistol Wraithská pistole. Stejně jako ostatní zbraně této rasy slouží pouze k omráčení a proto je využíván bezpečnostními složkami na Atlantis.

Šipka


Šipka Standardní wraithský stíhač. Je navržen tak, aby bez problémů proletěl bránou. Pilotuje jej jeden Wraith, který sedí pod neprůhledným krytem kabiny, na který se promítají důležité informace o letu. Loď je vybavena zbraněmi, které však stejně jako wraithské ruční zbraně pouze omračují. Uvnitř lodi je zabudován přístroj, jenž slouží k unášení lidí. Tento přístroj nejprve člověka rozloží a uloží ve své paměti, odkud je možno ho kdykoli rozložit. Zvenčí se pak tato technologie projevuje jakýmsi energetickým sloupcem pod šipkou. Přítomnost šipky se dá bez problémů rozeznat díky ne zrovna příjemnému hlasitému zvuku, jenž se rozléhá široko daleko.

Transportér


Transportér Malá loď sloužící hlavně k osobní dopravě. Je mnohem menší než křižník, ale o něco větší než šipka, v podstatě se jedná o ekvivalent Puddle Jumperu. Zdá se, že primární úkol této lodi je doprava vyslanců na vyjednávání.

Vysílač


Vysílač Prostě vysílač, slouží k přivolání posil. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář