Jdi na obsah Jdi na menu
 


taurijská technologie

21. 9. 2008

Daedalus


Daedalus Daedalus je největší a nejmodernější pozemská loď schopná opustit atmosféru a cestovat hyperprostorem. Mluví se o něm jako o sesterské lodi Promethea, osobně bych ovšem zvolil spíše označení další vývojový stupeň (sesterské lodě bývají jednoho typu s minimálními rozdíly).

Výzbroj se skládá z railgunů a raket s jadernými hlavicemi. Proti wraithské přesile se však rakety vůbec neosvědčily a proto byly samotné hlavice přeneseny do nepřátelských lodí pomocí transportéru. Pohon zajišťují dva typy motorů – dva podsvětelné a dva nadsvětelné. O podsvětelných motorech nejsou známy žádné bližší informace, nadsvětelné používají jako palivo naquadrii (silnější, ale nestabilní naquadah) a loď je s nimi schopna doletět na Atlantis za 18 dní.

Dále je Daedalus vybaven asgardskými štíty a transportéry, avšak tato vyspělá rasa lidem zcela nedůvěřuje (domnívají se, že lidé ještě nejsou schopni jejich technologii porozumět, avšak hlavně se bojí zneužití k vojenským účelům), a proto je na palubě přítomen Hermiod. Ve strojovně má rozměrný asgardský ovládací panel, ze kterého ovládá výše zmíněné technologie a pomáhá též s motory a distribucí energie. Samotná strojovna je místnost, ze které jsou (případně mohou být) ovládány veškeré lodní systémy. Kromě Hermioda zde působí několik inženýrů, kteří odpovídají za jednotlivé technologické úseky.

Další důležitou částí lodi je můstek. Zde sídlí kapitán, pilot, zbraňový důstojník a několik dalších členů posádky. V zadní části se nachází skleněný panel, který zřejmě slouží k určování pozice v prostoru a plánování podsvětelných letů. Podobné panely, o kterých ovšem nic nevíme (pouze skutečnost, že se na ně fixem píší čísla, která nějakým způsobem pomáhají při analýze krizových situací), se nacházejí i na bočních stěnách.

Daedalus má dvě gondoly umístěné podélně u zadní části trupu, v jejichž zadní části se nacházejí hyperprostorové motory a v přední hangáry pro X 302. Používán je však pouze ten pravý, což si vysvětluji spěchem, ve kterém loď odlétala k Atlantis. Je totiž možné, že v potřebnou dobu byla vyrobena pouze část dodávky X 302 pro Daedalus nebo nebyl vycvičen dostatečný počet pilotů. Druhý hangár bude zřejmě používán jako skladiště.

FN P-90


FN P-90 Základní zbraň expedice, používají ji i SG týmy v seriálu SG1. Má zásobník na 50 nábojů ráže 5.7 x 28 mm umístěný naležato, rovnoběžně s rovinou osy hlavně. Zde bych rád podotknul zajímavou shodu s československým výsadkářským samopalem ZB-247, který měl stejný systém uložení zásobníku.
Úsťová rychlost je cca 715 metrů za sekundu, do vzdálenosti 200 metrů dokáže střela prorazit standartní policejní balistickou vestu.

Zbraň má dvě ergonomicky tvarované rukojeti, vpředu je výstupek s laserovým zaměřovačem, který zároveň zabraňuje pohybu podpůrné ruky před hlavní.

Technické údaje a vlastnosti:
Ráže: 5.7x28 mm
Kapacita: 50 nábojů
Délka hlavně: 263 mm
Celková délka: 500 mm
Celková šířka: 55 mm
Celková výška: 210 mm
Hmotnost (plná - nabitá): 3 kg
Mířidla: nouzová pevná, standardně kolimátorový zaméřovač, možnost montáže jiných zaměřovačů
Pojistky: manuální, automatická závěrová
Výrobce: FN Herstal, S. A. - viz. http://www.fnherstal.com

Kouřový granát (Smoke grenade)


Kouřový granát (Smoke grenade) Jako dýmovnice - místo výbuchu se z granátu kouří. Lze použít k signalizaci nebo k oslepení nepřítele.

M-249


M-249 Těžký kulomet, známý z CS. Tahle zbraň už dokáže sundat i wraithskou šipku, ne jako protipěchotní P90...

M.A.L.P.


M.A.L.P. M.A.L.P. je sonda sloužící k průzkumu planet předtím, než se na ně vydá SG tým.

Naqadahový reaktor


Naqadahový reaktor Zdroj energie, nejsilnější jaký je na Zemi k mání. Bohužel svým výkonem daleko zaostává za antickým ZPM.

Notebook


Notebook Přenosný počítač značky pravděpodobně značky Dell.

Omračující granát (Stunt grenade/Flashbang)


Omračující granát (Stunt grenade/Flashbang) Při výbuchu vydá záři o síle 1,5M candel a extra silný hluk, každý, kdo si nezakryje oči a uši je omráčen na dobu okolo 10 vteřin. Nebezpečí oslepnutí!

Railgun


Railgun Účinná zbraň. Přinesl ji s sebou tým plukovníka Everetta na obranu Atlantis. Railguny by měly být výbavou Promethea.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

hhh

(hele , 20. 9. 2009 20:05)

naqudahový reakter je lická technologie sestrojili ho lidé když přinesla merin naqudahový reakter lidé ho okopírovyli a somotný nakadah nevimysleli guauldi je to nerost jako plutonium a ještě něco vím vše o atlantidě a o SG-C těď si dělam stránku: www.atlantis-sg-c.estranky.cz

odpověd

(autor, 11. 12. 2008 14:51)

ano,je,ale vyskytuje se i v sga

Naqadahový reaktor

(Honza, 12. 10. 2008 20:43)

Není náhodou naqadahový reaktor goaldská technologie?