Jdi na obsah Jdi na menu
 


replikátoři

22. 9. 2008

Replikátoři

Replikátoři byli nalezeni Asgardy na jedné izolované planetě v jejich domovské galaxii Ida. Kromě nich nebyla na planetě nalezená žádná vyšší forma života ani pozůstatky po jakékoliv civilizaci.
Asgardi vzali několik exemplářů těchto tvorů na palubu ke studiu, dřív než však byli schopni rozpoznat nebezpeční uchvátili replikátoři jejich loď a začali se nekontrolovatelně množit.
Replikátoři jsou mechanickou formou života. Jsou velice inteligentní, dokáží se sami učit a po několika zásazích se dokážou přizpůsobit jakékoliv energetické zbrani. Při pohybu vydávají charakteristický zvuk. Základní stavební jednoutkou těchto tvorů je blok.
Každý blok je schopen vystavit ostatní bloky reaktivnímu modulovanému monopolární energetickému poli, což replikátorům dovoluje nabývat mnoha forem. Každý blok se sám o sobě snaží spojit s ostatními bloky. Každý jedinec je pak schopen individuálního rozhodování. Základním a společným cílem celého společenství replikátorů je vlastní reprodukce.
K reprodukci využívají replikátoři veškerých dostupných surovin. Jejich tekutina dokáže tavit i ty nejpevnější slitiny. Pokud replikátoři obsadí nějakou loď, začnou ji rozežírat a množit se dokud nehrozí rozpadnutí trupu lodi.
Replikátoři se dokáží přizpůsobit jakýmkoliv typům energetických zbraní. Pokud jsou však zasaženi palnou zbraní, bloky jsou natolik poškozeny že se již nedokáží znovu sestavit.

 

 
 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Doplnění informací

(Linux-man, 17. 12. 2010 16:38)

Dalo by se sem taky doplnit něco o nanitech? V SGA je o tom docela dost dílů. Díky.