Jdi na obsah Jdi na menu
 


Teyla Emmagan

20. 9. 2008

Teyla Emmagan (hraje Rachel Luttrell)

Teyla Emmagan

Teyla Emmagan je Athosianka pocházející z planety Athos. Je dcerou Tagana. Po příchodu průzkumného teamu z Atlantis jej Halling přivedl právě k ní. Teyla je totiž vůdcem Athosijského lidu. Při nájezdech Wraithů přišla o svou rodinu, a tak jí zbyla jen Charin, starší Athosianka, která je pro ní něco jako babička. Teyla při posledním útoku Wraithů svoji planetu i se svým lidem opustila a odešla na Atlantis. Teyla je velice dobrá a schopná bojovnice. Často cvičí nejen s Johnem Sheppardem, ale také s ostatními v expedici.

Teyla zná mnoho světů a mnoho ras, ve kterých má své přátele nebo se kterými jako vůdce svého lidu obchodovala. Pomáhá proto navazovat kontakty a spojenectví s rasami, které mohou expedici nějakým způsobem pomoci (se zemědělci kvůli zásobám, ...).

Teylini předkové byli kdysi odvedeni Wraithským vědcem, který se pokusil je udělat více přijatelným pro svůj druh. Přidal proto do DNA lidí část DNA Wraithů. Tím však nechtěně způsobil, že tito lidé byli schopni Wraithy nejen vycítit, ale také vnímat jejich komunikaci. Teyla je tak schopná varovat svůj lid ihned po příchodu Wraithů, a tím zachránila již mnoho jejich životů.

Teyla také díky odposloucháváním Wraithské komunikace zjistila, že se Wraithové chtějí dostat z Atlantis na Zemi a že poletí kolem satelitu, který by je mohl v jejich postupu zastavit. Sdělila také Wratihům, že se expedice chystá zničit město (i když to bylo jen nahrané), aby tomu Wraithové uvěřili.

Teyla také nosila přívěšek, který jí znovu našel mjr. Sheppard, když mu ukazovala jeskyní malby na její domovské planetě. Jenže přívěšek byl ve skutečnosti vysílač, který vysílal signál, který prozrazoval polohu nositele. Teyla tak nechtěně udávala Wraithům polohu a ti vždy na planetách na Sheppardův team číhali.

Díky svým schopnostem si Teylu mjr./pplk. Sheppard vybral do svého teamu, který prozkoumává světy v celé Paegasově galaxii. Teyla často pomáhá mnoha lidem, zvláště svým i v těch nejtěžších situacích a bylo pro ni těžké, když se od svého lidu musela odloučit a připojit se k Shepově teamu. Teyla totiž věří, že je tak by se jednou mohla celá galaxie zbavit nadvlády Wraithů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář