Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ronon Dex

20. 9. 2008

Ronon Dex (hraje Jason Momoa)

Ronon Dex

Ronan Dex je bývalým vojákem na jeho domovské planetě Satidě. Byl chycen Wraithy, ale podařilo se mu uniknout. Nyní je členem Sheppardova teamu a nahrazuje v něm por. Forda.

Ronan byl zajat během útoku na svou domovskou planetu Satidu a odveden na jednu z Wraithských lodí. Zde se na něm chtěl jeden z Wraithů nakrmit, ale něco mu v tom zabránilo. Byl proto odveden k několika dalším Wraithům, kteří mu poblíž druhého hrudního obratle voperovali nějaký druh sledovacího zařízení. Poté jej pustili na svobodu a začali ho lovit (byla to zřejmě jejich zábava). To trvalo asi sedm let, než se náhodou setkal na planetě P3M-736 s pplk. Sheppardem a Teylou.

Sheppard nechal přivolat dr. Becketta z Atlantis a ten mu ono sledovací zařízení úspěšně odstranil. Ronan pak opustil planetu a odešel na Atlantis. Po nějaké době z něj pplk. Sheppard udělal člena svého teamu a Ronan tak nahradil poručíka Forda.

Dr. Weirová nechala na adresu planety, kterou jim Ronan dal, poslat sondu. Ta však zjistila, že planeta byla zcela zdevastována Wraithy a že na planetě nejsou žádné známky života - lidé na ní byly zcela vyhlazeni.

Když ale s Teylou navštíví rasu Balkanů zjišťuje, že není jediným, kdo přežil. Než jeho město na Satidě padlo, více než 300 lidí se ukrylo v krytech západně od města. Po odchodu Wraithů již nebylo co zachraňovat, a tak všichni odešli na různé planety.

Ronon byl také spolu s ostatními členy Sheppardova teamu unesen por. Fordem a byl mu naočkován wraithský enzym. Ronan byl také postřelen dr. Weirovou, která v sobě měla cizí vědomí - naštěstí jej dr. Beckett zachránil.

Ronan se do všeho vrhá po hlavě a nedělá si žádné starosti s následky. Nejvíce ze všeho nenávidí Wraithy, a proto měl několik incidentů, kdy se nedokázal v jejich přítomnosti ovládat. Ale mimoto je dobrým členem Sheppardova teamu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář