Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rodney McKay

20. 9. 2008

Meredith Rodney McKay (hraje David Hewlett)

Meredith Rodney McKay

Rodney McKay je arogantní a egoistický vědec, již dosti známý ze seriálu StarGate SG-1. Považuje se za nejlepšího vědce v oblasti Hvězdné brány, ale i Antických technologií. Je smrtelně alergický na citrusy, trpí klaustrofobií, chronickým strachem ze smrti, strach má také z jakéhokoliv nebezpečí a má velice jemnou pleť :o). Obdivuje všechny blondýnky - zejména ty s krátkými vlasy, takže i Samanthu Carterovou (dává jí to najevo a ona ho za to nesnáší). Rodney má sestru a kočku.

Do SGC byl povolán Pentagonem, aby pomohl Sam Carterové nejprve dostat Teal'ca z Brány, a dále při Anubisově útoku na pozemskou Bránu. Nějakou dobu pracoval v Rusku na projektu naquadahových generátorů. Poté byl poslán na nově objevenou Antarktickou základnu, aby zde prováděl výzkum antických technologií. Po objevení adresy Atlantis odchází společně s expedicí pod vedením dr. Weirové do města Antiků a spolu s Teylou, poručíkem Fordem (později Ronanem) se stává členem Sheppardova teamu.

Rodney zkoumá nové technologie a světy, způsobuje katastrofy - podařilo odpálit celou planetu společně s 5/6 sluneční soustavy při svém pokusu, když chtěl zprovoznit nový antický zdroj energie společně se zbraní. Vymyslel také plán se zasláním zprávy o situaci expedice na Zemi, pomohl rase Geniů s vývojem atomových hlavic. Při nehofě s wraithskou stíhačkou se mu do hlavy dostává další vědomí - por. Cadmanové.

McKay často pracuje s dr. Zelenkou, kterému již mnohokrát vděčí za záchranu svého života - když se v uperu zaklínil v Bráně, nebo když se jumperem zřítil do oceánu. A za záchranu života vděčí také dr. Beckettovi, který mu velice pomohl, když se předávkoval wraithským enzymem.

Rodney byl jedním z lidí, který nevlastnil antický gen (díky kterému by mohl ovládat antické technologie) a tudíž se s touto záležitostí nikdy nedokázal vyrovnat. Byl proto prvním lidským subjektem, který podstoupil Beckettovu genovou terapii, při níž mu byl gen "implantován". McKay tak může ovládat antické technologie stejně jako mjr./pplk. Sheppard nebo dr. Beckett.

I když je dr. Rodney McKay neustále otravný a neuplyne dne, kdy by se před ostatními stále nevychvaloval, je nepostradatelným členem expedice i Sheppardova teamu.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář