Jdi na obsah Jdi na menu
 


Elizabeth Weirová

20. 9. 2008

Elizabeth Weirová (hraje Torri Higginson)

Elizabeth Weirová

Dr. Elizabeth Weirová je odborníkem na mezinárodní politiku. Nejprve pracovala pro americkou vládu jako nejvyšší mezinárodní vyjednavač. Zprostředkovávala některá jednání na vysoké úrovni pro OSN a vedla jednání v Severní Africe. Elizabeth ovládá pět světových jazyků.

Po zvolení nového amerického prezidenta jí bylo nabídnuto vedení programu SGC. Zde jako civilistka nahradila generála Hammonda. Velela zde po dobu, kdy se Anubis chystal zaútočit na Zemi a krátkou dobu potom. Po objevení Antarktické základny na ni byla převelena - kvůli dohledu nad výzkumem antické základny a kvůli různým mezinárodním požadavkům, které ohledně ní vznikly.

Po objevení adresy planety, kam se svým městem odletěli Antikové, je dr. Elizabeth Weirová pověřena vedením expedice, která má za úkol toto město v Paegasově galaxii prozkoumat.

Po příchodu do města Atlantis musela čelit problémům a neočekávaným situacím, ubránit město před útokem nepřátel samotných Antiků - Wraithů. Často vede jednání o možném spojenectví s nově objevenými rasami, vyjednává propuštění lidí z expedice nebo se snaží získat technologie, schopné zachránit město i životy lidí. Weirová nevlastní gen, který je potřeba k ovládání antiských technologií.

Dr. Weirová se často neshoduje s názory mjr./pplk. Johna Shepparda, který chce řešit věci okamžitě a nemyslí na možné následky, jež může svým chováním a jednáním způsobit. Často také musí učinit těžká rozhodnutí, ať již provádění pokusů na Wraithech, vypnutí štítu na Bráně, když není úplně jasné, zda na základnu nepronikne i nepřítel nebo přijmutí uprchlíků.

Dr. Elizabeth Weirová si v galaxii Paegasus vede velice dobře, cení si práce každého člověka na základně a snaží se, aby se jednoho dne celá galaxie osvobodila od nadvlády Wraithů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář