Jdi na obsah Jdi na menu
 


Aiden Ford

20. 9. 2008

Aiden Ford (hraje Rainbow Sun Francks)

Aiden Ford

Poručík Aiden Ford je 25-letý, člen americké armády, který byl vybrán, stejně jako spousta dalších, na výpravu do města Atlantis v galaxii Peagasus. Aiden je členem Sheppardova teamu a přítelem Shepparda. Miluje výbušniny, hlavně granáty, a v tomto oboru je doslova expert.

Poručík Ford se vydal se společně s mjr. Sheppardem zachránit lidi, které unesli Wraithové, byl napaden osvobozeným energetickým tvorem, který mu způsobil menší popáleniny, podobné zásahu elektrickým proudem, "zachránil" dr. McKaye od dvou otravným dětí, které ho rušily při práci a lezli mu na nervy. Při bouři se s Teylou a dr. Beckettem vydal pomoci Sheppardovi, Weirové a McKayovi, kteří byli přepadeni rasou Geniů. Spolu s dalšími letěl zachránit Shepparda a McKaye, kteří ztroskotali na planetě poblíž Atlantis s jedním přeživším Wraithem. Byl nakažen uniklým smrtícím nanovirem a také pomáhal s natáčením osobních vzkazů členů expedice pro jejich rodiny na Zemi.

Poručík Ford byl při útoku Wraithů na město napaden Wraithem, který se na něm začal krmit, ale při výbuchu granátu zahynul. Fordův krevní oběh tak byl zaplaven enzymem, který Wraithové dodávají lidem do těla, aby nezemřeli okamžitě. Aiden tak vydržel asi hodinu v oceánu než byl nalezen. Avšak enzym měl účinky na jeho myšlení i chování, a tak Ford ukradnul puddle jumper a opusil Atlantis. Ford ale nevlastní antický gen, kterého je k řízení jumperu potřeba (zřejmě chybka v seriálu).

Později se s Fordem setkává Sheppardův team na planetě P3M-736, na níž je vysoké sluneční záření. Fordovi se ale znovu podaří uniknout. Pak o něm není dlouho ani vidu ani slechu, až do doby, kdy unese celý Sheppardův team na svou základnu, kde shromáždil lidi, kterým také wraithský enzym podal. Všem kromě Johna podá v jídle Wraithský enzym, aby je přesvědčil, že jeho účinky jsou neškodné a že s jeho pomocí by se dali porazit Wraithové. S přispěním McKaye se rozhodne opravit Wraithskou stíhačku a vydá se zničit Wraithskou mateřskou loď. Na ní je Wraithy zajat, ale všem se podaří utéct. Při útěku se Ford od Shepparda oddělí a poté mateřská loď exploduje. Jestli na ní Ford zůstal a nepřežil - toť otázka.

Poručík Aiden Ford byl dobrým členem Sheppardova teamu - na Atlantis všem mnohokrát pomohl, ať už se vzkazy či něčí záchranou. Doufejme, že se jednou vrátí a dr. Beckett jej úspěšně vyléčí (jako dr. McKaye).

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář