Jdi na obsah Jdi na menu
 


antikové

20. 9. 2008

Antikové


Antikové Antikové vypadají jako lidi, vždyť jsou také první evolucí lidí (my jsme se z nich vyvinuli, trochu krok zpět, že?). Rozdíl je tedy především ve schopnostech, úrovni vyspělosti a mozkové kapacitě.

Jak jsme se dozvěděli v dílu Frozen (seriál SG1, nikoli Atlantis), dokáží léčit některé nemoci pouhým přiložením ruky k tělu nemocného.

Pokud jste viděli Asgardy v seriálu SG1, jistě jste si všimli jejich tělesné stavby - zvětšená mozkovna, slabé tělo. Antikové však byli/jsou mnohem vyspělejší než Asgardé, dlouho svoji technologii zdokonalovali, a přesto vypadají jako lidé.

Úroveň antické technologie je opravdu ohromující, od nejmenších detailů až po zdroje energie. Tři ZPM dokázala napájet štít Atlantidy 10000 let, pět naqadahových reaktorů (nejmodernější pozemský zdroj energie) nestačí ani k zapnutí štítu!

Antikové také úspěšně zkoumali Povznesení - povznesená osoba existuje jako čistá energie, může dělat všechno na co pomyslí, (to musel být zajímavý výzkum... jak to asi probíhalo?). Avšak ani výzkum Povznesení Antiky neubránil před Wraithy, nepřítelem, který sice zdaleka nedosahoval jejich technické úrovně, ale měl silnou početní převahu. Abych to uvedl na pravou míru, jeden povznesený by dokázal vyhladit všechny Wraithy co se kdy narodili, ale povznesení Antikové si tak nějak řekli, že to není správné, aby určovali běh událostí něčeho tak povrchního jako je náš vesmír...

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář